> Instalacja-elektryczna

Instalacja elektryczna

instalacja2Niewtajemniczonym może się wydawać prostą kwestią, ale wymaga kilku ponadprzeciętnych umiejętności:  zmysłu organizatorskiego, innowacyjności i wreszcie technicznej smykałki. Wielu próbuje zrobić instalację elektryczną na własną rękę, niewielu potrafi jednak ją ukończyć.

Niewtajemniczonym może się wydawać prostą kwestią, ale wymaga kilku ponadprzeciętnych umiejętności: m.in. zmysłu organizatorskiego, innowacyjności i wreszcie technicznej smykałki. Wielu próbuje zrobić instalację elektryczną na własną rękę – niewielu potrafi jednak ją ukończyć.

  1. Po pierwsze, instalacja wymaga uprzedniego planowania. Jeśli źle rozmieścisz kable i gniazdka w domu, potem będziesz musiał tego srogo żałować. Przesuwanie mebli i sprzętu domowego, problemy z ustawieniem kina domowego czy komputera – to wszystko wynik złego rozplanowania instalacji elektrycznej.
  2. Po drugie, pamiętaj przy planowaniu o odbiornikach o dużej mocy. Chodzi o ogrzewanie elektryczne bądź kuchenkę – potrzebują zasilania trójfazowego, a to wymaga użycia odpowiednich przewodów.
  3. Po trzecie, ważna jest liczba obwodów. To już od Ciebie zależy, jak wiele urządzeń chcesz mieć podłączonych do sieci. Na dodatek ważna też jest ich jakość i moc. Trzeba uważać, by zastosować odpowiedni przekrój przewodów: do oświetlenia wystarczy zwykle przekrój 1,5 mm2– do urządzeń o wysokiej mocy oczywiście większy.

Podsumowując, elektryka wiąże się z dużym planowaniem, liczeniem i znajomością fizyki. Dlatego oszczędź sobie problemów i wynajmij elektryka. W Gdańsku mamy wielu długoletnich klientów, którzy widzą dobre efekty naszych prac.